Samo życie

emoji-777733_640

Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym,

będzie ono kierowało Twoim życiem,

a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.” (C.G.Jung)

 

 

 

 

 

 

Krystyna stwierdziła, że ciąży nad nią jakaś klątwa. Ilekroć chce sprawić swojemu mężowi niespodziankę i upiec ciasto, tylekroć wydarza się coś takiego, że nic z tego nie wychodzi. Albo zapomni dodać jakiegoś składnika, albo wychodzi jej zakalec, albo jeszcze coś innego. Kiedyś zamiast cukru dodała do ciasta szklankę soli. Do dziś pamięta minę męża. Normalnie kiedy piecze ciasto, zawsze jej się udaje, a dzisiaj znów nie. Stała nad przypaloną babką i nie wiedziała czy bardziej chce jej się płakać czy bardziej jest wściekła na siebie. Chyba jednak bardziej wściekła. Na siebie, na sąsiadkę, która akurat musiała przyjść i się zagadały i zapomniała o cieście, a nawet na męża, któremu już te niespodzianki powoli zaczynały wychodzić bokiem. Miała ochotę samą siebie ze złości kopnąć w zadek.

*

Gdyby Krystyna znała EFT mogłaby skorzystać z sytuacji i “opukać” złość i inne emocje, które w tym momencie czuła.

“Pomimo tego, że jestem wsciekła na siebie, bo znów przypaliłam babkę, to głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie.”

“Pomimo tego, że jestem wsciekła na sąsiadkę, bo akurat teraz musiała przyjść i przez nią przypaliłam babkę, to głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie.”

“Pomimo tego, że jestem wsciekła na mojego męża, za to, że nic mi nie wychodzi z tych ciast niespodzianek dla niego, to głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie.”

“Pomimo tego, że boję się, że będzie miał mnie dość, bo znów przypaliłam babkę, to głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie.”

 

*

 

Kiedy zdarza się w Twoim życiu sytuacja, która wcale, ale to wcale Ci się nie podoba – wykorzystaj ją. Skorzystaj z okazji jaką daje Ci Życie, a być może dotrzesz tam, dokąd świadomie prawdopodobnie nigdy byś nie trafił.

Jeśli opukasz negatywne emocje jakie Ci towarzyszą w bieżącej sytuacji, jest duża szansa na to, że uwolnione przestaną być siłą napędową Twoich przyszłych kreacji.

 

 

* * *

powrót na stronę   http://eft-tapping.pl