Rozczarowanie i mój powód do wdzięczności.

Robiłam dzisiaj w sklepie zakupy. W kolejce do kasy stała przede mną mama z 3-4 letnią córką. Dziewczynka zachwyciła się jakąś zabawką umieszczoną na regale przy kasie.  Bardzo chciała żeby mama ją jej kupiła. Z jakiegoś powodu matka powiedziała dziecku, że ta zabawka jest “be” i  kupiła córce inną zabawkę. Na twarzy dziewczynki widać było najpierw zaskoczenie, a potem tak wielkie rozczarowanie, że aż zrobiło mi się jej żal. Trzymała zabawkę w rękach i nie wiedziała co zrobić.  Nie dostała tego co chciała, a w zamian otrzymała coś czego nie chciała. Matka w ogóle nie zwróciła uwagi na odczucia córki, całą uwagę poświęcając innym sprawom. Kiedy wychodziły ze sklepu dziewczynka wlokła się z tyłu za mamą z opuszczoną głową, trzymając niechcianą zabawkę daleko od siebie.

Współczułam tej dziewczynce i jednocześnie pomyślałam o mojej matce, dla której poczułam wdzięczność za to, że kupowała mi zabawki takie, które chciałam, a jeśli nie mogła jakiejś kupić, to tłumaczyła mi dlaczego.

A uczucie wdzięczności to taki punkt w życiu, w którym zaczynają wydarzać się cuda 😉

Korzystaj z takich sytuacji ile tylko się da 🙂 Jeśli poczujesz wdzięczność z jakiegokolwiek powodu utrzymuj ten stan jak najdłużej. “Podkręcaj” go.

Pamiętaj! Uczucie wdzięczności to taki moment w życiu, w którym zaczynają wydarzać się cuda 😉

Jestem wdzięczna mojej mamie też za to, że nie zrobiła afery kiedy nowy wózek dla lalki przerobiliśmy z kuzynem w krzesełko dla lalki.

Jestem jej też wdzięczna za to, że ….

Wygląda na to, że przypomniałam i uświadomiłam sobie więcej rzeczy, za które mogę być wdzięczna mojej mamie 🙂

A Ty?

ps. a jeśli jeszcze do uczucia wdzięczności dodasz tapping, to …. każda komórka Twojego ciała będzie jedną wielką wdzięcznością  🙂

hands-697064_640

 

* * *

powrót na stronę: http://eft-tapping.pl