Przepis “Jak z krasnoludka stać się drapieżnikiem” – cz. ostatnia

Przepis “Jak z krasnoludka stać się drapieżnikiem” – cz. ostatnia …,

chociaż ten “Przepis” nigdy się nie kończy … 🙂

 

**

Przedstawiam Ci Zeofię.

Zeofia będzie Twoim “przewodnikiem” po Przepisie na stawanie się “drapieżnikiem”. Przeszła tę ścieżkę sama i zmodyfikowała swoją strefę komfortu. Z dawnej Zeofii pozostało niewiele. Zmieniła się. Zmienił się też świat wokół niej. Pojawili się nowi ludzie, nowe sytuacje, nowe doświadczenia. Nawet jej styl ubierania się trochę się zmienił i uczesanie. Gdyby spytać dzisiaj Zeofię czy jest szczęśliwa, powie Ci, że tak. Zresztą nawet nie trzeba słów. Wystarczy na nią popatrzeć. Jest pełna spokoju, siły i wewnętrznej radości.

Zapraszamy do wycieczki po Przepisie “Jak z krasnoludka stać się drapieżnikiem”.

PRZEPIS:

Etap I.
1. Zrób spis swojej obecnej sytuacji. Fakty. Nie tłumacz się dlaczego tak, a nie inaczej jest w Twoim życiu. Same suche fakty.
2. Zrób spis rzeczy, które Ci się “ciągle” przytrafiają lub przytrafiły Ci się już kilkakrotnie w Twoim życiu i określ co wtedy czujesz.
3. Zrób spis emocji, jakie najczęściej odczuwasz i w jakich sytuacjach.
4. Zrób spis myśli na swój temat, jakie najczęściej pojawiają Ci się w głowie i co wtedy odczuwasz.
5. Wypisz, to co do siebie mówisz w chwilach zdenerwowania kiedy nie jesteś zadowolona/-y z siebie
6. Napisz co chcesz aby z tego co wypisałaś/ wypisałeś zostało w Twoim życiu, a co chcesz aby się zmieniło.
7. Ustal, na które rzeczy (z tych wypisanych) masz wpływ, a na które nie.
(W naszym życiu jest niewiele rzeczy, na które nie mamy wpływu, np. nie możemy zmienić naszej daty urodzenia, naszego wzrostu, nie mamy też fizycznie wpływu na to co się wydarzyło w naszej przeszłości)
Natomiast mamy wpływ na zmianę naszego stosunku do tych spraw.

*
Zeofia zrobiła to tak:

1. Moja obecna sytuacja:
Mam 35 lat. Wzrost 168 cm. Waga 59 kg.
Włosy do ramion blond naturalny.
Podobno jestem ładna.
Moja mama mieszka w innym mieście i dzwoni do mnie kilka razy dziennie, co mnie denerwuje, ale nie potrafię powiedzieć jej aby przestała.
Mój ojciec nie żyje.
Pracuję jako ekspedientka w sklepie zoologicznym.
Z wykształcenia jestem archeologiem.
Zarabiam 1600 zł na rękę.
Mam oszczędności 3500 zł.
Mieszkam sama.
W domu utrzymuję porządek, ale nie potrafię utrzymać porządku w łazience.
Spotykam się z pewnym facetem i chyba jestem w nim zakochana, ale boję się, że mnie zostawi, bo często mnie krytykuje.
Jestem bardzo wrażliwa na krytykę, od razu płaczę gdy ktoś mnie skrytykuje.
Mam słabe mięśnie rąk.
Mam jedną bliską koleżankę. Nie mam kolegów.

2. To co mi się często przytrafia/ przytrafiło:

Często klienci w sklepie mają do mnie pretensje – czuję się wtedy nic nie warta i jest mi wstyd.
Moja mama ma często do mnie pretensje – czuję się wtedy nic nie warta i mam poczucie winy.
W szkole nauczyciele często mnie krytykowali – było mi wtedy smutno i wstydziłam się.
Faceci mnie zostawiali – czułam się wtedy nic nie warta.
Koleżanka często mnie krytykuje – czuję się wtedy nic nie warta.

Emocje jakie najczęściej odczuwam:

Strach – kiedy pomyślę, że znów będę sama
Wstyd i bezradność – kiedy mnie ktoś krytykuje – nie umiem się obronić
Bezradność i złość – kiedy mama do mnie kilka razy dziennie dzwoni
Poczucie winy – kiedy mama ma do mnie pretensje
Poczucie winy – kiedy szefowa ma do mnie pretensje
Wstyd – kiedy ktoś wejdzie do mnie do łazienki, a tam jest nieporządek
Wstyd – że pracuję jako ekspedientka za marne grosze, a mam wykształcenie archeologiczne
Radość i zaciekawienie – kiedy oglądam jakieś filmy lub czytam książki związane z archeologią

**
Teraz Ty:

Etap I.

………………………………………………

………………………………………………

**

Idziemy dalej 🙂

 

Etap II. Sprzątanie.

Wypisz (im więcej – tym lepiej) konkretne sytuacje z Twego życia, w których odczuwałaś/ odczuwałeś którąś z negatywnych emocji jakich często doświadczasz i/ lub jakich doświadczasz w powtarzających się sytuacjach.
Zastosuj do nich EFT. Do każdej oddzielnie 🙂
Sprzątanie może potrwać trochę czasu, ale jest niezbędnym i kluczowym elementem jeśli chcesz cokolwiek zmienić w swoim życiu.

*

Zeofia zrobiła to tak:

Wypisała konkretne sytuacje ze swojego życia, w których doświadczała powyższych emocji, np.
1. Wczoraj szefowa miała do mnie pretensje, że niedokładnie posprzątałam w sklepie, a właśnie wczoraj miałyśmy kontrolę i ona dostała upomnienie. Czuję się winna, bo powiedziała, że to przeze mnie.

Zeofia zastosowała do tej sytuacji EFT i uwolniła się od poczucia winy związanego z tą sytuacją. Przy okazji przypomniały jej się inne sytuacje, w których też czuła się winna. I te sytuacje również “odpukała”. Stwierdziła, że jakoś jest jej teraz lżej.
Nagroda od strony Życia pojawiła się szybko. Na drugi dzień szefowa przeprosiła Zeofię, za to, że ją obarczyła całą winą za zaistniałą sytuację i część winy wzięła na siebie. Wiedziała o tej kontroli, ale zapomniała powiedzieć Zeofii o tym, żeby szczególnie zadbała o czystość sklepu.
Zeofia poczuła się dużo, dużo lepiej.

W ten sposób pracowała nad każdą konkretną sytuacją ze swojego życia. Pracowała ze sobą uczciwie i rzetelnie. Z każdą chwilą czuła się coraz lepiej i czuła się coraz wolniejsza od złych emocji.

**

Teraz Ty:

Etap II.

………………………………………………

……………………………………………………………

**
Idziemy dalej 🙂

Etap III. Urządzanie, czyli modyfikacja własnej Strefy Komfortu.

Urządź swoją strefę komfortu tak jak chcesz aby wyglądała. Wprowadź do niej to, co chcesz aby w niej było.

Pamiętaj, że strefa Komfortu to jest świat przeżyć 
(uczuć, emocji), a świat fizyczny dostosowuje się 
do naszego świata przeżyć/odczuć.

1. Ustal jakich uczuć/emocji chcesz doświadczać w swoim życiu. Ustal jak ma się to zamanifestować w świecie fizycznym/ materialnym. Ustal to w sposób jak najbardziej konkretny, im więcej konkretów tym lepiej, np.
jeśli w Twoim dotychczasowym życiu odczuwałaś/ -eś brak troski o Ciebie ze strony innych ludzi, a chcesz aby ten element się pojawił, musisz ustalić co dla Ciebie jest wyrazem troski (konkretne zachowania) i zacznij takie zachowania okazywać samej/ samemu sobie.

Jeśli chcesz być bogata/ bogaty musisz wiedzieć jak to jest CZUĆ się bogatą/ bogatym. Czytaj na ten temat, oglądaj filmy, obserwuj zachowania bogatych ludzi, słuchaj co oni mówią, jak się ubierają, co wybierają w swoim życiu, itp.

Te informacje muszą pojawić się w Twoim świecie, abyś miał możliwość zżyć się z nimi, oswoić. Mówię też o tym w mojej technice “Mapa marzeń z EFT” – skorzystaj z tej informacji.
Poniższy fragment filmu tez może okazać ci się pomocny. Obejrzyj go.

2. Doświadcz emocji/ uczuć jakich chcesz doświadczać w swoim nowym świecie. Niektórych być może nie znasz, więc zacznij od małych kroczków, drobnych doświadczeń. Obserwuj co wtedy czujesz. Jeżeli odczucia jakie się pojawią będą dla Ciebie pozytywne – delektuj się nimi, ciesz się, chciej je powtórzyć, a wkrótce nadarzy się okazja.

Jeżeli odczucia będą dla Ciebie dyskomfortowe – zastosuj EFT i odpukaj je.

*
Zeofia zrobiła to tak:

Zaczęła od porządku w łazience.

Zadecydowała, że chce doświadczać pozytywnych estetycznych uczuć w swojej łazience. Chce żeby był tam ład i porządek, żeby było ładnie, nowocześnie, a jednocześnie stylowo. Chce być dumna ze swojej łazienki.

Dokonała przeglądu wszystkich rzeczy jakie tam ma i podjęła decyzję o zmianach. Wypisała, które rzeczy zostają, a których już nie chce. Gdzie mają mieć miejsce te rzeczy i jak ma wyglądać łazienka. Okazało się, że potrzebna jest inna szafka niż ta, która jest w tej chwili.
Zeofia zaczęła więc przeglądać strony internetowe z szafkami do łazienek. Znalazła dwie, które jej się spodobały. Dowiedziała się gdzie i za ile może je kupić. Okazało się, że w sąsiednim sklepie meblowym może je oglądnąć na żywo. Zaplanowała więc wizytę w sklepie.
Starą szafkę i trochę kosmetyków postanowiła podarować koleżance, a część postanowiła wyrzucić. Jednak nie było to takie łatwe jak sądziła. Bardzo żal jej było to wszystko oddać, a tym bardziej wyrzucić. W głowie pojawiły się myśli, że może jeszcze jej to będzie potrzebne, że się na coś przyda, itp.
Wobec czego Zeofia zastosowała do tych myśli EFT i po kilku rundkach już bez żalu wyrzuciła część rzeczy, a potem zadzwoniła do koleżanki z pytaniem czy zechciałaby przyjąć szafkę łazienkową i trochę kosmetyków, o ile się jej nadadzą. Zeofia bała się trochę reakcji koleżanki na tę propozycję i dlatego w trakcie rozmowy “profilaktycznie” opukiwała punkty sekwencji. To zmniejszało jej lęk i łatwiej jej było rozmawiać. Koleżanka właśnie chciała też coś zmienić w swojej łazience i ucieszyła się, że dostanie nowy – stary mebel, bo już miała pomysł jak go wykorzysta. W zamian zaoferowała Zeofii komplet naklejek na kafelki, które kiedyś kupiła i nigdy ich nie wykorzystała, bo nie pasowały do jej łazienki. Opłaciła się Zeofii ta wymiana, bo naklejki do jej kafelków pasowały idealnie 🙂

*
Trochę trudniej było z tym co było dla niej życiowo ważne. Udany związek partnerski.
Kiedy wcześniej opukiwała złe doświadczenia z obecnym partnerem pojawiła się w jej głowie myśl, że ten związek ją tłamsi. Czuje się w nim źle i zrozumiała, że tak naprawdę nie chce być w tym związku, a odwlekając decyzję o rozstaniu krzywdzi tylko samą siebie, bo nie daje sobie szansy na poznanie kogoś innego.
Bardzo się bała samotności, więc jeszcze raz zastosowała EFT do różnych przyszłych wizji, kiedy jest sama. Po tych rundkach poczuła ulgę i podjęła decyzję o rozstaniu się ze swoim obecnym partnerem.
Wkrótce zrobiła to. Było to trudne doświadczenie, ale udało jej się podtrzymać decyzję. Na początku praktycznie codziennie musiała opukiwać się kilka razy dziennie, aby to przetrwać. Wieczorami płakała, ale trwała w decyzji. Po jakimś tygodniu zaczęła czuć się lepiej, …. dużo lepiej, a po dwóch tygodniach … doświadczyła poczucia wolności i radości … Pojawiła się też ciekawość, kim będzie ten właściwy dla niej mężczyzna. Zeofia już dawno o nim marzyła i ogólnie wiedziała jaki ma być. Teraz tylko musiała to skonkretyzować. Skorzystała z techniki “Mapa marzeń z EFT” – skorzystaj i Ty 🙂

——————————-

W sekrecie powiem, że pół roku później Zeofia zapisała się na pieszy rajd z PTTK , bo lubiła chodzić po górach, a nie miała z kim więc przyszło jej do głowy żeby przyłączyć się do jakiejś grupy. Na tym rajdzie poznała sympatycznego mężczyznę, który też lubił chodzić po górach i też nie miał z kim. Zaprzyjaźnili sie. Okazało się bowiem, że wiele ich łączy. Mają podobne spojrzenie na wiele spraw, lubią podobnie spędzać czas i nawet czytają podobne książki. Są razem już jakiś czas i wygląda na to, że Zeofia spotkała swoją bratnią duszę.

——————————-

**

Teraz Ty:

Etap III.

………………………………………………

…………………………………………………………….

**

 

 

Z czasem Zeofia zmieniła i inne rzeczy w swoim życiu, m. in. zmieniła pracę. Razem ze swoim partnerem założyli firmę oferującą turystom atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.
Strefa komfortu Zeofii zmieniła się, bo zmieniła się sama Zeofia. Jest teraz pewniejsza siebie, doświadcza coraz więcej uczuć radości i satysfakcji ze swojego życia. Dawne uczucia niepewności, lęku i innych dyskomfortowych emocji przestały być ważne. Nie są jej już  potrzebne. Jej Podświadomość  (Główny Magazynier) odłożył je na rzadko “odwiedzaną” półkę. Teraz chętniej podstawia jej inne odczucia: radość, wdzięczność, zadowolenie, poczucie szczęścia, siłę, moc sprawczą, itp.

 

 

**

Teraz Ty:
………………………………………………

…………………………………………………………………..

Niech Twój Świat będzie coraz lepszy.

 

_________________________

* W poście wykorzystano fragmenty z filmu “Międzystanowa 60”.