Jak z „krasnoludka” stać się „drapieżnikiem” – cz.3.

market

Jeśli nie wiesz, jak co ma wyglądać można “sprzedać” Ci cokolwiek.” (A. Kowalska)

pingwin

 

Jedną z największych przeszkód w zmianie naszego życia jest to, że tak naprawdę nie wiemy czego chcemy. I słowa “nie wiemy” są tu kluczowe. Możesz się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. – Ja dobrze wiem, czego chcę w życiu.- powiesz, a ja Ci odpowiem; – Sprawdźmy.-
Pani Cesińska była święcie przekonana, że wie czego chce w swoim życiu. Chciała być szczęśliwa, chciała mieć udany związek partnerski i chciała być bogata. Wiedziała też czego nie chce. Nie chciała nieudanego związku, nie chciała być biedna i nie chciała być nieszczęśliwa. Jednak, jak na ironię jej związek był związkiem nieudanym, miała mało pieniędzy, sporo długów i generalnie była nieszczęśliwa.

A teraz Ty.

Uzupełnij:

Chcę ……………………… .

Nie chcę ……………………………. .
No, i jak jest w Twoim życiu? Co masz z tego co chcesz, a czego nie masz? Może, podobnie jak Pani Cesińska, masz to, czego nie chcesz?

pingwin
Przypomnę, że posiadasz kilka świadomości, a co najmniej dwie 🙂 Umysł świadomy i umysł podświadomy. I z reguły ten drugi tu rządzi, chociaż powinien ten pierwszy. W każdym bądź razie oba współpracują ze sobą. ZAWSZE!

Tą współpracę przyrównam do wizyty w olbrzymim magazynie wielkiego Domu towarowego. Jest tam mnóstwo różnorodnych rzeczy. O wielu z nich nawet nie masz pojęcia, że w ogóle istnieją, a nawet jeśli o nich słyszałaś/ słyszałeś, to nie wiesz gdzie one są, bo te wszystkie rzeczy są posegregowane wg pomysłu naczelnego “magazyniera”, czyli Twojej Podświadomości. Wszystko na co zwróciła uwagę Twoja Świadomość w czasie Twojego życia tam jest, nawet jeżeli już o tym nie pamiętasz. W tym magazynie są też wszystkie rzeczy, na które zwróciła uwagę Twoja Podświadomość, poza Twoją świadomą uwagą.
Kiedy czegoś potrzebujesz, “przychodzisz” do tego magazynu, a “magazynier” usłużnie przynosi Ci tę rzecz, którą chcesz; np. Potrzebna Ci jest informacja, w którym roku była Bitwa pod Grunwaldem, więc “Podświadomość- magazynier” usłużnie podaje Ci właściwą datę, o ile wcześniej świadomie nakazałeś jej skojarzyć zbiór cyferek “1410” z informacją “Rok Bitwy pod Grunwaldem”. Jeżeli tego wcześniej nie zrobiłeś, Twoja Podświadomość poda Ci jakąkolwiek inną liczbę, albo powie, że nie ma tej informacji. Proste, prawda?
Dlaczego więc mamy problemy??

Bo świadomie operujemy ideami, ogólnikami, abstrakcjami, a podświadomie konkretami.

Zapamiętaj!

Podświadomość nie operuje myśleniem abstrakcyjnym, tylko konkretnym. 
Myślenie abstrakcyjne jest atrybutem Umysłu świadomego. 
Twoja Podświadomość nie rozumie abstrakcji i jeżeli jej świadomie 
nie podasz konkretnych przykładów do idei (słów), 
ona wybierze to, co ma skojarzone w magazynie pamięci z Tym słowem, 
albo to co wg niej może pasować.

Ponadto, przypomnę, że Podświadomość jest bardzo usłużna i ma kontakt z Nadświadomością, którą prosi o pomoc w realizacji Twoich życzeń. Jest też bardzo uczciwa, kocha Cię i chce Cię chronić.

Zgodnie z tym, sytuacja często wygląda tak jak w poniższych opowiastkach.

1.
Pan Ygrek mieszkał w małej miejscowości i pracował jako rozwoziciel Pizzy. Zarabiał niewiele, ale chciał być bogaty. “Poszedł” więc do swojego “magazynu” i złożył w nim zamówienie: “Chcę być bogaty.”
Naczelny magazynier – Podświadomość przyjęła zamówienie i poszła sprawdzić, co ma w magazynie – głowie Pana Ygreka pod hasłem “Bogaty”.

p1
A tam takie rzeczy:
1. Tato mówi, że Bogaci to złodzieje. Tato jest większy ode mnie. Tato jest mądry. Tato ma rację.
2. Złodziej, to ktoś zły.
itp.

 
Podświadomość myśli; “O nie, nie … tego zamówienia nie mogę zrealizować. Nie mogę dopuścić do tego, aby Ygrek stał się złodziejem”.
I nie zrealizowała zamówienia.

pingwin

2.
Pan Ixiński poczytał sobie, że jeśli ma w głowie niewłaściwe przekonania, to jego Podświadomość nie zrealizuje jego życzeń. Pracował długo nad zmianą przekonań i w końcu udało mu się. Do swoich zasobów dołączył nowe przekonania: “Bogaty jest OK.”, “Dobrze jest być bogatym.”
“Poszedł” do swojego “magazynu” i złożył w nim zamówienie: “Chcę być bogaty.”
Naczelny magazynier – Podświadomość przyjęła zamówienie i poszła sprawdzić, co ma w magazynie – głowie Pana Ixińskiego pod hasłem “Bogaty”.
A tam:
Dwa nowe przekonania:
1. Bogaty jest OK.
2. Dobrze jest być bogatym.
i jeszcze kilka starych :
1. Bogaty śpi długo i nie musi pracować.
2. Bogaty ma dużo pieniędzy.
3. Bogaty nosi markowe ciuchy.
itd.
Podświadomość myśli; “To życzenie jest w porządku. Należy je zrealizować.”
I realizuje je … dosłownie, ale wg swojej logiki.

Pana Ixińskiego zwolniono z pracy. Dostał od szefa odprawę, którą wypłacono mu jednorazowo i miał dużo pieniędzy. Ponieważ był bezrobotny mógł spać długo i nie musiał chodzić do pracy. Zaczął ubierać się w sklepie z używaną odzieżą, gdzie znalazł wiele markowych ciuchów.

pingwin

3.

Pan Zetowski z kolei nie chciał być biedny. Pochodził z biednej rodziny i doskonale wiedział jak to jest być biednym. Bardzo pragnął innego życia. “Poszedł” więc do swojego “magazynu” i złożył w nim zamówienie: “Nie chcę być biedny”. Naczelny magazynier – Podświadomość przyjęła zamówienie i poszła sprawdzić, co ma w magazynie – głowie Pana Zetowskiego pod hasłem “Biedny”.
A tutaj lista tego, co znalazła:
1. Biedny nie ma pieniędzy.
2. Nie stać mnie na to.
3. Wspomnienia różnych sytuacji z matką, która mówiła: “Nie mam pieniędzy”.
4. Wspomnienia różnych sytuacji, w których pan Zetowski doświadczał niedogodności związanych z brakiem pieniędzy. itp.

Podświadomość myśli; “Wiem dokładnie o co chodzi. Zaraz zrealizuję życzenie.”
I realizuje je.

pingwin

4.

Pani Desińska miała złe doświadczenia z domu rodzinnego. Związek jej rodziców był związkiem nieudanym. W domu na przemian były albo awantury, albo tzw. “ciche dni”. Kiedy dorosła obiecała sobie, że jej małżeństwo będzie inne. Chciała mieć udany, szczęśliwy związek.
“Poszła” więc do swojego “magazynu” i złożyła w nim zamówienie: “Chcę mieć szczęśliwe małżeństwo.”
Naczelny magazynier – Podświadomość przyjęła zamówienie i poszła sprawdzić, co ma w magazynie – głowie pani Cesińskiej pod hasłem “Szczęśliwe małżeństwo”. Nie znalazła niczego, co by było umieszczone pod tym hasłem, ale za to znalazła sporo konkretów pod hasłem: “małżeństwo”.

p3
A oto lista tych konkretów:
1. Kłótnie.
2. Wyzwiska.
3. Awantury.
4. Nie odzywanie się do siebie.
5. Ból głowy.
itp.

 

Podświadomość myśli; “Wiem dokładnie o co chodzi. Zaraz zrealizuję życzenie.”
I realizuje je.

pingwin

Małżeństwo pani Cesińskiej jest bardzo podobne do małżeństwa jej rodziców i dokładnie takie, jakiego nie chciała.

*

Zbliżamy się powoli do “przepisu”: Jak z krasnoludka stać się drapieżnikiem.

Może tylko powiem, dlaczego “krasnoludek” i dlaczego “drapieżnik”. Użyłam tych słów, bo symbolizują (wg mnie) skrajnie odległe charakterystyki postaci. Podobnie jak niektóre nasze życzenia. Ktoś, kto chce być bogatym, prawdopodobnie jest biedny lub średniozamożny. Gdyby był bogaty, nie musiał by tego chcieć, bo by to miał.
Ktoś, kto chce być szczęśliwy, prawdopodobnie doświadcza głównie negatywnych emocji. Itd.

Przypomnę jeszcze raz kilka ważnych informacji:

Twoja Podświadomość nie rozumie abstrakcji i jeżeli świadomie nie podasz jej konkretnych przykładów do swoich życzeń,to ona wybierze to, co ma skojarzone w magazynie pamięci z Twoim życzeniem, albo to co według niej może pasować. Ty nie wiesz co w Twoim umyśle jest z czym skojarzone!!!

Twoja Strefa Komfortu to świat Twoich przeżyć: emocji, odczuć.

Nie możesz opuścić swojej Strefy Komfortu, ale możesz ją modyfikować.

*

Jeśli chcesz zmian w swoim życiu musisz świadomie dokonać przewartościowania całego “inwentarza”, który posiadasz w swojej strefie komfortu. Musisz też zdecydować, kto tu rządzi. (Uprzejmie przypomnę, że powinien Umysł Świadomy.)

“Przepis” ukaże się w następnym poście, bo inaczej nigdy nie skończę i nie opublikuję tego posta 🙂

Niech Twój Świat będzie coraz lepszy.