Co musisz wiedzieć o dokonywaniu wyboru i dlaczego stosowanie Techniki Wyborów jest lepsze niż jej niestosowanie, szczególnie kiedy “Technika Wyborów” zadziała.

Kiedy dokonujesz jakiegokolwiek wyboru w swoim życiu, robisz to na dwa sposoby;

albo kreujesz           magic-790704_640        to co chcesz aby było,

 

albo reagujesz          frog-308847_640        i podtrzymujesz efekty dotychczasowych wyborów.

 

Kiedy jesteś tu i terazkreujesz to co chcesz aby było. Kiedy jesteś w przeszłości lub przyszłości – reagujesz i podtrzymujesz efekty dotychczasowych wyborów.
Kiedy jesteś świadomy swojego wyboru – kreujesz to co chcesz aby było. Kiedy nie jesteś świadomy swojego wyboru – reagujesz i podtrzymujesz efekty dotychczasowych wyborów.
Kiedy poziom stresu jest dla Ciebie optymalny i masz świadomość tego co się dzieje – kreujesz to co chcesz aby było. Kiedy poziom Twojego stresu przekracza Twoją normę zawsze Twoja świadomość jest zaburzona, a wtedy reagujesz i podtrzymujesz efekty dotychczasowych wyborów.

Dlaczego tak jest? Wynika to ze sposobu funkcjonowania naszego umysłu. Reagowanie jest funkcją bardzo przydatną, gdy np. przy wpadnięciu w poślizg autem zareagujesz prawidłowo wyuczonym nawykiem i wyprowadzisz auto z poślizgu. Tak działają np. kierowcy rajdowi. Natomiast reagowanie nawykowe jest bardzo niekorzystne w kontaktach interpersonalnych.

W każdym bądź razie używając Techniki Wyborów “ustawiasz” swój umysł na alternatywną możliwość, na inne wybory. Uświadamiasz sobie, że one istnieją. I to jest pierwszy krok do zmiany – uświadomienie sobie alternatywnych możliwości (nie możesz wybrać czekoladowego napoju jeżeli nie wiesz o jego istnieniu). A kiedy już wiesz, że istnieją inne możliwości, wtedy możesz świadomie je wybrać zamiast powielać dotychczasowy scenariusz. Przynajmniej tak to wygląda teoretycznie 🙂 Nieco inaczej rzecz ma się w praktyce.

Użyję hipotetycznego przykładu.

Powiedzmy, że masz problem z szefem, który ciągle czepia się wszystkiego, krytykuje Cię, robi uszczypliwe uwagi. Wieczorem, siedząc bezpiecznie w fotelu w miarę spokojnie analizujesz sytuację z szefem, a następnie ustalasz sobie co chcesz aby zaistniało w Twoim życiu w temacie szefa. Wykorzystując Technikę Wyborów układasz sobie np. takie ustawienie:

Pomimo tego, że do tej pory na widok szefa dostawałam/dostawałem szczękościsku, to teraz wybieram spokój, wyluzowanie i życzliwość dla siebie i dla niego.

I opukujesz temat.

Nastrój Ci się poprawia. Czujesz power, czujesz pewność, że następnym razem nie dasz się, itd … Jest extra.

Idziesz rano do pracy i napotykasz szefa … i … czujesz, że szczęki same Ci się zaciskają. A miało być tak pięknie; luz blues i pełnia życzliwości do świata. “Do …. niczego jest to EFT – nie działa” – myślisz sobie.

I tutaj powiem Ci, że się mylisz. EFT działa, chociaż w tym przypadku nie zadziałało. Dlaczego?

Musisz zrozumieć, że EFT to nie jest czarodziejska różdżka, która w magiczny sposób odmieni Twoje życie. To jest zestaw technik, które dobrze użyte potrafią zdziałać dosłownie cuda, a Technika Wyborów może być naprawdę pomocna w kreowaniu Twojego życia.

A tu jest ten “myk”.

Techniki tej używasz razem ze “sprzątaniem” sytuacji, a nie zamiast. To wszystko. Cała tajemnica.

Jeżeli używasz jej “zamiast”, to rezultaty mogą Cię rozczarować. Możesz sobie wprawdzie uświadomić, że istnieją inne możliwości niż szczękościsk na widok szefa. Może również sprowokować Cię do większej uważności i świadomości tego co się z Tobą dzieje przy szefie. Może dodać Ci energii, gdy ją stosujesz …

Jednak jeśli naprawdę  chcesz zmiany, to “posprzątaj” powody dotychczasowych wyborów.
Usiądź … i …              scribbling-152216_640      wypisz wszystkie konkretne sytuacje ze swojego życia, w których Twój szef krytykował Cię, czepiał się, itp.

I odpukaj je. Możliwe, że nawet sięgniesz dalej i okaże się, że tak naprawdę nie reagujesz na szefa tylko np. na tatę lub mamę. To również odpukaj.

A kiedy już poczujesz wewnętrzny luz może się zdarzyć, że na uszczypliwe uwagi szefa Ty uśmiechniesz się i powiesz szczerym, życzliwym tonem; “Podziwiam Pana skrupulatność szefie.” Wyobraź sobie – “Mina Szefa – bezcenna”  🙂

Może nawet się zdarzyć, że szef nagle przestał się Ciebie czepiać.

 

*

Niech Twój Świat będzie coraz lepszy.

*

powrót na stronę:

http://eft-tapping.pl